נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

איך לתפוס את שתי הציפורים שעל העץ בלי לאבד את זו שביד? ככה תחפשו עבודה בדיסקרטיות

אם אתם עובדים כבר במקום עבודה כלשהו, בטוח שיצא לכם להיתקל בסיטואציה הבאה: אתם יושבים לכם בקיוביקל שלכם, מתעסקים בענייני העבודה האישיים שלכם ופתאום הקולגה שלכם, זה שיושב בקיוביקל ליד, מקבל שיחת טלפון.

טוב, זה לא יוצא דופן... הוא לא היחיד שמקבל שיחות טלפון לנייד במהלך היום וזו גם לא הפעם הראשונה. העניין הוא שהפעם משהו קצת שונה ותופס את תשומת הלב שלכם. הפעם הוא עונה בלחש, מבקש מהמתקשר להמתין ויוצא בסערה מהמשרד. ברור לכל אחד שמשהו קרה כאן... או שהקולגה ביש המזל קיבל בשורה אישית מרעישה, או ש... או שהוא מחפש עבודה!

כן, כל עובד באשר הוא יכול לזהות היטב את הסיטואציה הזו - כולנו חווינו אותה מתישהו בעצמינו ועל בשרינו... כן, כולנו חווינו את ההחלטה להתחיל לחפש עבודה, את שליחת קורות החיים ואת החשש ששיחת הטלפון המיוחלת שתזמין אתכם לראיון העבודה לתפקיד חייכם תגיע בדיוק, אבל בדיוק בזמן הכי לא נכון... כמו למשל באמצע ארוחת הצהריים כשאתם יושבים ליד הבוס, באמצע ישיבה או בכל זמן לא נוח אחר במהלך יום העבודה.

אז מה עושים? מפסיקים לחפש עבודה?

לא! זה בלתי אפשרי, אתם חייבים למצוא לעצמכם מקום עבודה חדש וזה מה שהחלטתם! אז מה כן?

עושים את זה נכון. מבינים שלחפש עבודה תוך כדי עבודה זה קצת יותר קשה מלחפש עבודה מהבית כשאתם בין עבודות. וגם משתמשים באמצעי הגנה שימנעו מכם לאבד את הציפור שכבר יש לכם ביד - מקום העבודה הנוכחי שלכם.

איך עושים את זה נכון? איך מחפשים עבודה בפרופיל נמוך מבלי לעלות על הרדאר של הקולגות או המנהל הישיר?

ככה:

1. ממשיכים הכול כרגיל ונמנעים מלהתנהג אחרת.

לא לוקחים פתאום חופשות מחלה על ימין ועל שמאל, לא מתחילים לאחר לעבודה ולא יוצאים מוקדם יום לאחר יום אם לא נהגתם כך עד עכשיו!

גם לא מתחילים להתלבש אחרת ומופיעים לעבודה בבגדים מחויטים בגלל הראיון ההוא שקבעתם בערב. אם עד היום הייתם מגיעים לעבודה בג'ינס וטי-שירט, כל שינוי יתפוס תשומת לב לא רצויה...

2. ממשיכים להשקיע בעבודה באותה הרמה שאתם רגילים לה.

אין דבר שעלול למשוך אליכם תשומת לב לא רצויה כמו תפוקה שיורדת, טעויות של חוסר תשומת לב וירידה בהשקעה.

3. לא חולקים מידע רגיש עם אחרים.

מכירים את הפתגם: "אוזניים לכותל"? אז, כן... זה קורה גם אצלכם והשמועות עליכם מתחילות לרוץ. איך זה קרה? אולי סיפרתם רק לחבר אחד לעבודה על הרצון לעזוב? שיחה אחת קצרה, שיתוף מידע בהיסח הדעת והשמועה מתחילה להתפשט כמו שריפה בשדה קוצים...

4. מחפשים עבודה רק מהבית ולא מהמשרד בזמן העבודה!

אל תחפשו עבודה תוך כדי עבודה! אל תשלחו קורות חיים דרך תיבת המייל המשרדית אל חברות הייטק שונות ואל תגלשו באתרי דרושים הייטק וכד' על חשבון שעות העבודה. זה מסוכן!

5. אבטחת מידע והגדרות פרטיות.

אם אתם מתחילים להיות הרבה יותר פעילים ברשתות חברתיות, לפני הכול חקרו את הגדרות הפרטיות בכל רשת ושנו אותן בהתאם לצורך.

6. בלי תנועות חדות!

אל תגזימו בשום דבר! אל תשלחו את קורות החיים שלכם לכל עבר ללא שליטה ובקרה. אל תתבלטו יותר מידי ובבת אחת ברשתות החברתיות...

7. נסו לקבוע ראיונות עבודה בקצוות של יום העבודה.

נסו לתאם את הראיונות בתחילת היום, כמה שיותר מוקדם, או בשעות הערב המאוחרות. אולי גם תצליחו לצאת לראיון על חשבון הפסקת הצהריים? כך או כך, נסו להימנע ככל האפשר מלצאת לראיונות פעמים תכופות מידי בשעות העבודה.

8. שימרו על קור רוח במענה לשיחות טלפון מפתיעות.

אם פתאום מתקבלת שיחת טלפון ממקום עבודה פוטנציאלי, שימרו על קור רוח, ענו בשלווה ובקשו לחזור למתקשר מאוחר יותר. אל תרוצו אל מחוץ למשרד. ענו בפשטות וחיזרו למה שעשיתם לפני השיחה כאילו כלום. אם לא תתנהגו מוזר, לא יחשדו שמשהו מוזר קרה...

9. עדכנו שהחיפוש דיסקרטי!

אפשר ורצוי לעדכן את חברת ההשמה המטפלת בכם שהחיפוש דיסקרטי מכיוון שאתם עדיין עובדים, ניתן גם לציין זאת בין שאר הסעיפים שבקורות החיים שלכם.

חשבו היטב מה עלול לעורר חשד והימנעו ממנו! חיפוש עבודה אורך היום מספר חודשים, השכילו לשמור על הקיים בד בבד ותוך כדי הניסיון לשפר ולהתקדם הלאה...

 

נישה, השמה בהייטק, מתמחה בחיפושי עבודה דיסקרטים ויעילים בכל השווקים.

טיפים ומאמרים נוספים שתרצו לקרוא:

   למה לא כדאי להתפזר בחיפוש עבודה   
 
 
 
 
 
קו''ח לכאן