נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

מדריך ליוצאי 8200

מהבקום ועד למשרה הראשונה שלכם בהייטק

החממה הצבאית אכן פותחת הרבה דלתות, שלא לדבר על שדרוגים שווים: משכורת שמנה, תנאים משובחים, עבודה מרתקת בחברות המובילות בתחום. 
הילה של מסתורין אומנם אופפת את מה באמת עשיתם בצבא, אבל התוצאות המוכחות בשטח של יוצאי 8200 מספיקות למעסיקים לחפש אתכם בשטח. המוניטין של יחידות מודיעין מובחרות בצה"ל מפורסם בעולם כולו, הטכנולוגיה, המיומנויות, הדיסקרטיות וחוץ מזה, הצבא כבר עשה את הסינון הראשוני עבור המעסיקים ועכשיו הם יכולים לקבל אתכם משופצרים ובשלים לעבודה. 

 

כל מה שסיפרו לכם הוא נכון – חברות הייטק, יזמים, יועצים של השמה בהייטק ואפילו חברות בינלאומיות, מחזרים אחרי יוצאי 8200 טריים שזה עתה השתחררו ומגיעים לתעשייה עם ידע חדשני וניסיון מעשי בתחומים החמים ביותר בזירת הטכנולוגיה. 


הביקוש ישנו והמשימה עכשיו היא פשוט לממש את הפוטנציאל ולהפוך את השירות הצבאי שלכם ליתרון בולט מול מועמדים אחרים וזה כולל חיפוש משרות שתפורות עליכם, רמות שכר שמבטאות את היכולות הייחודיות שלכם וניהול אפקטיבי של הקריירה. אסור לכם לפספס הזדמנויות וצריך לדעת כיצד לקדם עניינים כדי להתקדם בחיים האזרחיים.
 

אז מאיפה מתחילים? 

בשלב הראשון, יש למתג את עצמכם כטאלנטים נחשקים ולהציג בפני המגייסים את העובדה שאתם כאן, פנויים להצעות ואחרי משכתם את תשומת ליבם של המעסיקים,  הגיע הזמן לנהל מו"מ ולבחור בקפידה את מקום העבודה הראשון שלכם.

 

                             קרדיט צילום:ירון ברנר ynet


קורות חיים שיעבדו בשבילכם 

אלה יציגו את כל הנתונים שהשגתם בהרבה זיעה ומשמעת.
גבשו מסמך קו"ח מתומצת ומדוייק, אם אינכם יודעים כיצד, תוכלו להיעזר בשלל אשפי בניית קו"ח שיש ברשת.
בקורות חיים מקצועיים של יוצאי 8200 חשוב מאוד להבליט את היחידה ואת הכישורים הטכנולוגיים שרכשתם באמצעות שירות ביחידה – פיתוח, יזמות, תפעול מערכות שליטה ובקרה, הכרות עם תוכנות ושפות שונות
* תוכלו להבליט איזה מקצועות רלוונטיים באזרחות לידע שרכשתם כדי שהמעסיקים ידעו למה להשוות (למשל,טכנולוגית עיבוד תמונה או פיתוח אפליקציות).
* חשוב לציין זמן ניסיון, הכשרות או קורסים שעברתם במסגרת השירות וכמובן אם ניתן צרפו המלצות של מפקדים.
* ציינו רמת סיווג ביטחוני.
חשוב שתדעו שלא תמיד לתפקיד הצבאי יש מקבילה בחיים האזרחיים ולכן, הבליטו כישורים אישיים דוגמת סגנון העבודה, ההתמדה, התפקוד בתנאי הלחץ בהם עמדתם במהלך השירות הצבאי וכו'.
 

ספקו את הסקרנות בראיונות עבודה 

בראיון העבודה אליו תיקראו תוכלו להרשים את המראיינים אם תספרו על ידע ייחודי שיש לכם, למשל, פיתרון בעיות אבטחה מורכבות, ניסיון טכנולוגי מתקדם. האדירו ככל האפשר את כושר ההמצאה, החדשניות והטכנולוגיות המתקדמות שהכרתם במהלך שירותכם.

מתגו את עצמכם 

כעבודת הכנה, נסו למתג את עצמכם כטאלנטים איכותיים ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין, להוסיף פרופיל אישי עם הישגים ויכולות או לצרף קובץ קורות חיים עדכני.


לאן תרצו להגיע?

אם תפתחו עיניים, תשימו לב שיש תפקידים בשוק שנולדו בשבילכם. בדרישות התפקיד מצוין מפורשות שדרושים לתפקיד בוגרי 8200/ממר"מ וכולי.
אבל למרות ההיצע, מומלץ לכוון לתפקידים בהם באמת תוכלו לממש את היכולות הגבוהות שלכם ולהשתמש בטכנולוגיה הייחודית שנלמדה במסגרת השירות הצבאי, כל עוד היא רלוונטית בשוק האזרחי.
למרבה השמחה, תפקידים רבים המוצעים לבוגרי 8200 אינם בהכרח דורשים תואר אקדמי וניתן למצוא תפקידים טכניים מאתגרים המבוססים על הניסיון הצבאי בלבד.

 

תחומים ותפקידים נפוצים בקרב יוצאי 8200

אבטחת מידע - תחום פופולרי בקרב בוגרי 8200 שהתעסקו בפתרונות הגנה ואבטחת מידע צבאית. חברות סייבר ואבטחה מחפשות משוחררים שמכירים את הפתרונות המתקדמים באבטחת מידע. לחברות אלה לרוב נדרשים בוגרי 8200 גם בשל הסיווג הביטחוני הגבוה שלהם ולכן, אתם מתאימים לתפקידים אלה. 


תפקידי תקשורת - אנשי תקשורת ובודקים טכניים (QA), מנהלי רשת ותומכים טכניים לחברות תקשורת. דרושה הכרות עם פרוטוקולי תקשורת וציוד תקשורת. 


תפקידי פיתוח - מתכנתים לחברות מחשבים. אפילו חברות מדיה וסלולר מחפשות בוגרי 8200 כיוון שביחידה פיתחו שלל כלים שהיום אנחנו משתמשים בהם ביומיום כמו תיוג פנים, אפליקציות למובייל.
אם אתם מעוניינים להמשיך בחזית הטכנולוגיה, בחרו בחברות מובילות בשוק או בסטארט אפים בעלי פוטנציאל גבוה לאקזיט. קראו על אותן חברות ועל הטכנולוגיה שלהן וחשבו כיצד תוכלו לתרום לעצמכם ולחברה בו זמנית.

 

טבלת השוואת משכורות ליוצאי 8200 לעומת התפקידים המקבילים שלהם באזרחות

מקצועות ביחידות טכנולוגיות

מקצועות מקבילים בהם יוצאי 8200

משתלבים בשוק העבודה

רמות שכר התחלתית

 מב"ר/קב"ר יוצאי 8200

 תפקידי אנליסט, כריית נתונים, QA, תמיכה טכנית

10+

 איש תקשורת יוצאי ממר"ם/8200/חיל הקשר וכו'

 איש תקשורת, QA

8-10

 איש  HELP DESK/ מנהל רשת (אחראי מחשוב כחלק  מצוות גדול בעיקר תמיכה טכנית למשתמשי קצה)

 HELP DESK, טכני PC, תפקידי תמיכה טכנית (פנימי)  מתחילים, מנהל רשת חלק מצוות

6-7+

 מנהל רשת, מנהל תשתיות,
 SYSTEM ADMINISTRATOR

 אותם תפקידים בחברות

10-12+

 אנשי אבטחת מידע, מבצעי בדיקות חדירות,
 יוצאי יחידות סייבר

 אותם תפקידים בחברות שעוסקות באבטחת מידע,  חברות אינטרנט

10-11

 אנשי שליטה ובקרה/ NOC

 תפקידים דומים במשמרות

40 ש"ח לשעה

 ללא תפקיד ספציפי בצבא

 תמיכה טכנית – מול לקוחות: פרטיים ועסקיים

 (חברות לפעמים לוקחות ומכשירות בוגרי יחידות גם  לתפקידי לקוחות למרות שבצבא לא עשו תפקידי לקוחות)

10+

 תפקידי פיתוח

 תפקידי פיתוח

25 +

 

אל תתגלגלו – תנהלו!

גיל שוויד ועוד רבים וטובים החלו את דרכם ביחידות כמו 8200 ועל אף שמחכות לכם בחוץ משרות רבות חשוב שתתכננו היטב את הקריירה העתידית שלכם:

8200 היא מקפצה מהירה, אבל אתם לא רוצים להיות עובדים מהמניין אחרי שהייתם בנבחרת העילית של צה"ל. במקום לקבל כל משרה שיציעו לכם, בחנו בקפידה את ההצעות שתקבלו, הקפידו לקחת בחשבון שמדובר בתפקיד שיאתגר אתכם ושיוכל לקדם אתכם הלאה, שימו לב שאתם בוחרים  בחברה עם שם מוכר שתפתח לכם בקלות את הדלת למשרה הבאה שלכם.
בחנו גם את התחום בו החברה עוסקת כדי לוודא שאתם עובדים בתחום שנמצא בצמיחה כגון: חברות אינטרנט / Cyber security  / Mobile application וכו'.

 

מומלץ גם לבחון לימודים במקביל לעבודה כדי לשדרג את עצמכם בעיני המעסיקים וגם שתוכלו לאייש תפקידים שדורשים ידע מקצועי נוסף.  
בכל מקרה, חשוב שלא תתפזרו בחיפוש העבודה ותפיצו קורות חיים לכל עבר, אלא שתפנו לגוף המתמחה בהשמה של יוצאי יחידות טכנולוגיות. זכרו שהקשרים שצברתם ביחידה יעבדו לטובתכם  אך הם לא בהכרח יחשפו אתכם לכל מה שיש לשוק להציע  - אל תמהרו ללכת על ההצעה הראשונה שקיבלתם דרך חבר או מכר מהיחידה  אלא בחנו את השוק ואת שלל ההצעות שיש לתעשיית ההייטק להציע לכם.

 

לקבוצת נישה צוות השמה ייחודי לבוגרי יח' טכנולוגיות, לפרטיים לחץ כאן


זכרו: כשמנהלים קריירה הצעד הראשון הוא החשוב ביותר !

שיהיה לכם בהצלחה!

 

  

בטח יעניין אותך גם:

 
 
 
 
 
קו''ח לכאן