מגייסים עובדים?
עמוד הבית > בלוג > כללי > מגייסים מרחוק? אל תפספסו את המידע הזה!

מגייסים מרחוק? אל תפספסו את המידע הזה!

מועמדים צריכים להתאים עצמם למצב החדש הן מבחינה טכנית והן מבחינה רגשית.

לדברי דנה לביא, מנכ"לית חברת ההשמה נישה מקבוצת דנאל, עידן הקורונה הביא עמו בשורות חדשות בתחום גיוס העובדים. הבשורה הטובה היא שכשזקוקים לפונקציה חדשה בארגון בעידן המודרני, על אף היותו גם עידן 'קורוני', ניתן לעשות זאת בדרך אלטרנטיבית, מתקדמת, מודרנית. ראיון 'אונליין' מהבית הופך להיות אלטרנטיבה יותר ויותר רווחת, בטוחה, ונוחה הן למראיין והן למרואיין. היא פותרת את בעיית הזמן, המקום ושמירת המרחק הפיזית כנדרש היום. יחד עם זאת, על המרואיינים לשים לב שהם נשארים ממלכתיים כמה שיותר, למרות התחושה הביתית.

מגייסים מרחוק? אל תפספסו את המידע הזה!

טיפים לראיון מקצועי ונינוח:

  1. סביבה נקייה מרעשים: המרחב הסביבתי בו אתם מקיימים את הראיון הוא ה"תפאורה" שלכם. כדאי לדאוג מבעוד מועד לנקות את כל רעשי הרקע הקיימים או כאלו שעלולים לצוץ באמצע הראיון, כמו ילדים, טלפונים, מכשירי חשמל רועשים וכל גורם מרעיש אחר.
  2. אל תשאירו את הטכנולוגיה לרגע האחרון: בדקו מראש את האפליקציה או היישום שבאמצעותם הראיון ייערך. דאגו שאיכות השמע והצפייה ברמה טובה, ותכינו את הכול מספיק זמן לפני הראיון. במידה ואתם משתמשים באפליקציית וידאו מותאמת, למדו עליה וודאו שאתם מכירים את כל הפונקציות שבה. כך למשל, באפליקציית ZOOM מתאפשר לכם לבחור רקע במקום הקיר של החדר שלכם בבית.
  3. עשו הכנה וסימולציה: כבכל ראיון, התכוננו לשאלות אפשריות ותרגלו מול המראה. לא משנה באיזה דרג אתם, סימולציה מכשירה אתכם למצב האמיתי. העובדה שהראיון מתקיים בוידאו, לא תהפוך אותו לפשוט או נוח יותר. הגיעו מוכנים. תוכלו להתחיל בסמול טוק קצר על המצב במדינה, רק זכרו לעצור בזמן. אתם המרואיינים לא המראיינים.
  4. התלבשו בהתאם: אמנם אתם בבית שלכם, אבל מחויבותכם להיראות בדיוק כפי שהייתם נראים אם הייתם מגיעים לראיון פרונטלי – כולל בגדים מגוהצים, איפור אם אתם חשים צורך, שיער מסודר ואפילו ריח. כל אלה יתרמו לתחושה קרובה ככל הניתן של ראיון אמיתי.
  5. בשיחות וידאו הקשב מוגבל: בראיון וידאו הקשב של המראיין יהיה מוגבל, ולכן התשובות שלכם צריכות להיות ממוקדות וקוהרנטיות. כדי לשמור על ריכוז המראיין ולהעביר את המסר בצורה הטובה ביותר מעבר למילים – שמרו על טון דיבור, קשר עין, יציבה בטוחה וכמובן התנסחו בבהירות.
  6. סיימו את הראיון בצורה נכונה: השאירו טעם של עוד. חייכו, נסו להעביר אנרגיה נעימה, חיובית, כזו שמי שמולכם ירצה לראות אתכם שוב. זכרו לשאול מה כולל המשך התהליך ומה אתם צריכים לעשות על מנת לקדם זאת. הודו למראיין על המאמץ לפגוש אתכם על אף המגבלות – זה נראה שהיה לו חשוב לקיים את הראיון למרות האילוצים בתוך כל הטירוף ומיליון המשימות בימים אלה.

למאמר המלא באתר מאקו>

מחפשים את האתגר הבא שלכם?
icon man תנו לסוכן החכם שלנו לעשות את העבודה
הגדירו אותי
מכירים חבר שמתאים בול למשרה?
גם עוזרים לחברים וגם מרווחים!
המליצו לנו על החברים הטובים שלכם
ותוכלו לזכות עד 1,000 ₪ מאיתנו!
המליצו על חבר

אולי יעניין אותך עוד...

כללי

כן סטארטאפ או לא סטארטאפ?

לא קל להיות הטוב בתחומך. לקום כל בוקר ולהוציא מעצמך את הכי טוב שאפשר..

קראו עוד
כללי

חיפוש עבודה – למה לא כדאי לכם "להתפזר"

עכשיו שאתם מחפשים עבודה, יתכן שאתם מאבדים פרופורציות ומנסים לירות חצים לכל הכיוונים..

קראו עוד
כללי

10 הדיברות לחיפוש עבודה דיסקרטי

אז אתם מתחילים לפזול לצדדים אחרים, פתאום גיליתם שחברים בתפקיד שלכם במקום אחר מרוויחים יותר.

קראו עוד
כללי

דרושים ממליצים – מה עושים כשאין ממליצים ?

הגעתם לראיון עבודה, הרשמתם את המראיינים, עברתם את המבחנים המקצועיים..

קראו עוד
כללי

ספיישל ג'וניור – 6 טיפים חיוביים לנצל את זמן הקורונה לטובתכם

אם אתם מרגישים ירידה בכמות המשרות לג'וניורים – אתם לא טועים, אבל זה לא אומר שאין מה לעשות בנושא.

קראו עוד
כללי

איך מתמודדים עם מיליון מובטלים?

משבר הקורונה הוא החמור ביותר מבחינת שוק התעסוקה הישראלי,

קראו עוד
לכל המדריכים

התחומים שלנו