מגייסים עובדים?
עמוד הבית > בלוג > מאמרי הייטק > כל מה שצריך לדעת על משרות רילוקיישן בהייטק

כל מה שצריך לדעת על משרות רילוקיישן בהייטק

רגע לפני שאתם אורזים מזוודות וממריאים למשרת הרילוקיישן הנחשקת שהשגתם..

רגע לפני שאתם אורזים מזוודות וממריאים למשרת הרילוקיישן הנחשקת שהשגתם כדי לראות עולם או פשוט להתמקצע במגרש הבינלאומי, חשוב מאוד שתבדקו למה דואגת לכם החברה שמעסיקה אתכם בחו"ל.
חברות הייטק רבות היום מציעות רילוקיישן כחלק מהעסקה. החלום על בית בפרברים או במגדל יוקרתי לצד ג'יפ איכותי ומשרד משודרג לא תמיד עובד במציאות. לא כל ארגון ידאג לתנאים שלכם, אלא אם כן תעגנו זאת מראש בהסכם העבודה או תכינו היטב את הקרקע לנחיתה רכה יותר במסגרת רילוקיישן בהייטק.
אם אתם מגיעים עם משפחה, אז בכלל חשוב שתשקיעו בכך מחשבה מעמיקה כי אם המשפחה שלכם לא תהיה מרוצה בחו"ל, תאלצו לחתוך מהר מכפי שחשבתם.
בנוסף, יש את החברים והמשפחה שנשארים בארץ, שבוודאי תרצו לפגוש וביטוחי בריאות ועבודה (ואישור עבודה) לפרטנר ועוד פרמטרים ששווה לבדוק ברגע שהתקבלתם למשרה בחו"ל.

כל מה שצריך לדעת על משרות רילוקיישן בהייטק

אז רגע לפני שאתם עולים על המטוס – הנה לפניכם מדריך קצר עם נק' שיש לבדוק  בנוגע למשרות רילוקיישן.

הבית שמחכה לכם בחו"ל
לגור בבית מלון זה לא אופציה, ואם תחשבו את השכר מול עלות המגורים לא בטוח שבמשוואה הזאת תצאו מנצחים. חשוב מאוד לבדוק מה הם פתרונות הדיור שהחברה המעסיקה מספקת לכם: האם שכר דירה נפרד להשכרת בית או ישנה תוספת מימון במסגרת המשכורת, האם עליכם לאתר את הבית או שהחברה מוצאת עבורכם את הבית ואם כן, באיזה סטנדרט של בית מדובר – מספר חדרים, מיקום בגיאוגרפי, האם הבית מרוהט, האם החשבונות על הבית נכללים או שהם במסגרת אקסטרה.
חשוב להגיע לחו"ל כשכבר יש לכם בית ביד או לבצע מבצע איתור בית מקדים לרילוקיישן, כדי שכבר תגיעו עם המשפחה יהיה לכם היכן לשהות באופן קבוע. בכל מקרה, כדאי שתדעו שלרוב מקובל להעניק מימון מגורים לתקופת הרילוקיישן הראשונה בין חודש לחודשיים שכירות של מקום מגורים המתאים להרכב הנפשות שמבצעות את המעבר.
כמו כן, להתחלה קלה יותר, יש לבדוק אם מקום העבודה מעניק מענק רילוקיישן ראשוני שנועד לתקופת ההסתגלות, החל מרכישות בסופרמרקט ועד קניית רהיטים לבית.
על אותו עיקרון: בדקו רכב, האם מגיע לכם ומאיזה קלאס והאם גם הפרטנר יקבל אחד, האומנם הוצאות הרכב כלולות.

מי יחנך לכם את הילדים?
בארץ זה פשוט יחסית: הילדים לומדים בגן או בבית הספר הקרובים לבית, אך בחו"ל המצב הוא שונה: יש חינוך ציבורי ויש חינוך פרטי ויש הבדל משמעותי בין השניים וכל הסיפורים ששמעתם נכונים. לפני שאתם מפקידים את האוצר שלכם, שגם ככה בשוק מהשפה, המנטליות ומזה שהוא רחוק מחבריו, בבית ספר או בגן – התעקשו על החינוך בסטנדרטים הטובים ביותר, רצוי בית ספר פרטי ואם חשוב לכם גם בית ספר פרטי יהודי כדי שהילדים יוכלו לשמור על קשר עם המסורת גם כשהם במדינה זרה. כמו כן, בדקו מרחק מהבית לבית הספר, הסעות וכולי והכי חשוב – השתתפות של מקום העבודה במימון מסגרות החינוך לילדים, אם לא מימון מלא אז לפחות מימון חלקי.  

שתהיו לנו בריאים
ביטוח בריאות בחו"ל זה לא בטיחות בריאות כמו בארץ, מדובר בביטוחים יקרים, לרוב בתי חולים פרטיים וכל ביקור אצל הרופא על זה שלילד כואב הגרון עלול לעלות הון תועפות במידה ואין לכם את ביטוח בריאות שמכסה הכל.
עמדו על כך שיהיה לכם במשרת רילוקיישן את ביטוח הבריאות הטוב ביותר, לכם ולמשפחה שלכם, כדי שתוכלו לחיות ולהבריא בשקט. במידה ומקום העבודה לא מספק ביטוח בריאות מלא, בקשו לפחות ביטוח בריאות המחולק בעלויות בין השתתפות שלכם להשתתפות של מקום העבודה.

עבודה לפרטנר שלכם
אומנם יש בני זוג שיעדיפו לקחת בתקופת הרילוקיישן חופש מהעבודה ולפתח תחומי עניין אחרים או פשוט ליהנות מפסק זמן מהחיים, אבל אחרים לא יסכימו לוותר על הקריירה שלהם במהלך הרילוקיישן ואם אתם רוצים פרטנרים שמחים ותומכים, שווה לכם לדאוג עבורם לויזת עבודה. אם לא הצלחתם להשיג ויזת עבודה, בדקו אם בכלל משכורת אחת תספיק לקיום המשפחה בהתחשב בהוצאות המחיה במדינה בה תחיו. בעוד שיש מדינות בהן ניתן לחיות כמו מלכים ממשכורת בינונית, הרי שבמדינות אחרות קשה מאוד לעמוד בהוצאות המחיה.

מיסים, מיסים, מיסים
המשכורת אף פעם לא עומדת כשלעצמה ותמיד מתלווים אליה מיסים שונים, כשאתם מגיעים למדינה אחרת, עליכם לבדוק מה הם הסדרי המס במדינה ולא לשכוח שאתם עדיין אזרחי ישראל גם בתקופת רילוקיישן ולכן, כדי שלא תשלמו מס כפול, יש לערוך תיאום מס מדויק בין המס המשולם בישראל למס המשולם בחו"ל.

ליווי אישי בתקופת ההסתגלות
ביורוקרטיה היא רק החלק הקטן במעבר למדינה אחרת, השינוי בסגנון החיים, המפגש עם מנטליות מסוג אחר וההתאקלמות מהווים אתגרים גדולים יותר. חברות רבות מבינות את הקשיים הצפויים למשפחה בזמן רילוקיישן ומציעות פונקציה בארגון או באאוטסורסינג שאחראית לליווי המשפחה לפחות בשלב הראשון, כולל הכרות עם אחראי מתוך הארגון שילווה אותם במדינת היעד. ליווי זה תורם מאוד ויסייע לכם בייעוץ ותמיכה מול הרשויות המקומיות וגם במתן עצות חשובות, החל מבחירת מקום מגורים, דרך מסגרות חינוכיות לילדים, איתור עבודה לבני הזוג ועד טיפים היכן לבצע את הקניות.

חופשות וביקורים בארץ
ומה עם כל החברים ובני המשפחה שהשארתם מאחור? בוודאי תרצו מעת לעת לקפוץ ולהגיד שלום. בעת חתימה על הסכם עבודה לרילוקיישן, התעכבו על סעיפי חופשות – ימי חופשה במהלך חגים יהודיים ותוספת של כרטיסי טיסה אחת לחצי שנה – שנה לצורך חופשת מולדת. כרטיסי טיסה וימי חופשה הם הוצאה יקרה ועדיף כמובן שעלות כזו תהיה על חשבון המעסיק ולא על חשבונכם.

ולפעמים זה נגמר
אולי לא הסתדרתם, אולי לא הסתדרו אתכם, כך או כך זה נגמר והוחלט על הפסקת עבודה. חשוב להקדים תרופה למכה וכבר בשלב סגירת חוזה עבודה, לבדוק מה קוררה לכם בהפסקת עבודה ובקשו הודעה מוקדמת ארוכה, כדי שתוכלו לסיים ברוגע את השהייה, להעביר בחזרה את המשפחה, לדאוג למקום עבודה אלטרנטיבי בארץ, לסגור חשבונות בחו"ל, להיפרד וכולי. לגמור בטוב ובשלווה.
אל תוותרו על פיצוי כספי במקרה של פיטורים, שכולל גם את עלויות החזרת כל המשפחה לארץ.

רילוקיישן יכול להיות חוויה מדהימה ורווחית מאוד, כזו שתקפיץ את הקריירה שלכם למחוזות חדשים, אבל חשוב מאוד שתדאגו לכל הפרטים מראש כדי להבטיח לכם ולמשפחתם מעבר חלק והתאקלמות טובה. שיהיה בהצלחה.

 


מחפשים עבודה? בדקו את לוחות המשרות שלנו:

מחפשים את האתגר הבא שלכם?
icon man תנו לסוכן החכם שלנו לעשות את העבודה
הגדירו אותי
מכירים חבר שמתאים בול למשרה?
גם עוזרים לחברים וגם מרווחים!
המליצו לנו על החברים הטובים שלכם
ותוכלו לזכות עד 1,000 ₪ מאיתנו!
המליצו על חבר

אולי יעניין אותך עוד...

מאמרי הייטק

הייטקיסט כמותג נחשק – כך תעשו את זה נכון!

מותג טוב נמדד קודם כל בחוויה שהוא מעניק, באיך שהוא גורם לנו לדמיין את עצמנו איתו.

קראו עוד
מאמרי הייטק

לעבוד בהייטק באיזור הצפון – לא מה שחשבתם

שכשזה נוגע להייטק, אין יותר חוקים גיאוגרפיים וכבר לא חייבים לגור במרכז רק כדי למצוא עבודה במרכז.

קראו עוד
מאמרי הייטק

בוגרי 8200 ? המדריך המלא למשתחרר הטרי מהיחידה

כל מה שסיפרו לכם הוא נכון, חברות ההייטק, היזמים, יועצי ההשמה ואפילו חברות בינלאומיות..

קראו עוד
מאמרי הייטק

7 טיפים לאכילה נכונה כשעובדים בהייטק

אתם קוראים, עונים, מקלידים, מתרוצצים, מתקנים, מסבירים, שולחים, מתקשרים, ואין לכם רגע דל ביום העבודה.

קראו עוד
מאמרי הייטק

מקצועות העתיד בחברות הייטק!

תעשיית ההייטק מתפתחת בקצב מסחרר וכדי להישאר בחזית הפיתוחים הטכנולוגיים ולהתברג בתפקידים..

קראו עוד
מאמרי הייטק

Cyber Security – למה כדאי לכם להיות שם?

בשנים האחרונות נרשמה עלייה של 400% בניסיונות החדירה למערכות מחשוב של ארגונים אזרחיים.

קראו עוד
לכל המדריכים

מגוון רחב של הזדמנויות, בדרך לתפקיד הבא שלך…