נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

ככה תעבדו נכון עם חברת ההשמה שלכם

לחברת השמה מבוססת וגדולה יש מגוון גדול של לקוחות ומספר רב של משרות פתוחות, פניה אחת לחברת השמה תחסוך עבורכם זמן רב של שיטוטים וגישושים ברחבי לוחות דרושים הייטק ולוחות משרות אחרות ופניה אחת תחשוף אתכם גם למשרות דיסקרטיות שאין סיכוי שתמצאו באתרי האינטרנט של החברות המגייסות.

בינינו, חברת השמה היא הרבה יותר מאשר אמצעי גישה למודעות דרושים. לחברת ההשמה יש מאגר של מידע על חברות, ראייה מדויקת ביותר של מצב השוק, נתוני שכר מפורטים על פי מקצועות וענפים והרבה מאוד ידע בכל הקשור לאיך מתאימים את המשרה הנכונה למועמד הנכון.

אז למה כדאי להיעזר בחברת השמה בחיפוש עבודה? זה כבר ברור... אבל איך תיעזרו טוב יותר בחברת ההשמה שלכם? הסוד הגדול טמון בשלוש מילים פשוטות:

שקיפות ושיתוף פעולה.

 

הנה 11 טיפים לעבודה נכונה עם חברת ההשמה שלכם:

 1. אין צורך בפניה לעשרות חברות השמה במקביל. בחרו לעצמכם 1-2 חברות השמה גדולות, מבוססות ומקושרות היטב בשוק ההייטק.

 2. בעת משלוח קורות החיים (קראו כמה עצות לכתיבה נכונה של קורות חיים) ציינו במפורש באיזה תפקיד אתם מעוניינים. אם יש מספר תפקידים שעשויים לעניין אתכם- פרטו אותם!

 3. ככל שתציינו במייל הפנייה מידע מדויק יותר בנוגע להגדרות חיפוש העבודה שלכם, ככה תמקדו את חברת ההשמה יותר ותחסכו זמן. מידע שכזה עשוי להיות למשל מידת הזמינות שלכם (במיוחד אם אתם זמינים מידית!) ואזורי החיפוש. הוסיפו גם הערה במידה והנכם מוכנים לעבור דירה בהתאם למיקום המשרה או במידה והנכם מוכנים גם למשרות חלקיות או זמניות. כל מידע כזה יפתח בפניכם עוד תפקידים רלוונטיים.

 4. לא כולם מבינים מדוע הם מתבקשים לציין מספר תעודת זהות ולפעמים חוששים שזו חדירה מיותרת לפרטיות. ובכן, הסיבה פשוטה: כשמאגר הנתונים גדול, יש סיכוי לכפילויות - הרבה מאוד מועמדים בעלי שם זהה. מספר תעודת הזהות הוא מספר חד ערכי שפותר כפילויות ועוזר לאתר מועמדים. אגב, זה בהחלט יעיל גם למקרים של שינויי שם משפחה...

 5. גם בפניה לחברת השמה, מומלץ לפנות אך ורק למשרה שקורות החיים שלכם עונים בהתאמה מרבית על דרישותיה. לחברת ההשמה יש אמנם מגוון של משרות, אבל, ההפניה של המועמדים לחברות המגייסות מתבצעת תוך התאמה מקסימלית לדרישות המשרות הפתוחות. ניסיון לעגל פינות, לשכנע או לפנות למשרות ללא ניסיון רלוונטי, לא יועילו.

 6. חברות השמה לא תוכלנה לעזור לכם ולקדם אתכם בתהליך בחברה או ארגון כלשהם אם קורות החיים שלכם נמצאים כבר במאגרים שלהם (עקב פניה עצמאית או בכל דרך אחרת). בכדי לנצל את הקשרים הטובים של חברת ההשמה - פנו אליה כבר בתחילת תהליך חיפוש העבודה.

 7. כל קורות החיים נשמרים במאגר, אם שלחתם קורות חיים ולא קיבלתם השבוע תגובה, עדיין קיימים סיכויים גבוהים לקבל תגובה בקרוב. מתי? כשתיפתח משרה רלוונטית שאתם עשויים להתאים לה.

 8. שקיפות כבר אמרנו? היו מוכנים לתת לחברת ההשמה פרטים אישיים כדוגמת סיבת חיפוש עבודה, ציפיות שכר ועוד. המידע הזה מסייע להתאמה טובה ומדויקת יותר של המשרות אליהן תופנו.

 9. אל תתביישו לבקש מחברת ההשמה כמה שיותר פרטים על החברה והמשרה בעת הפנייתכם לראיון עבודה. קיים בחברת ההשמה מידע פנימי רב שיוכל להועיל לכם מאוד בראיון.
 10. שיתוף פעולה מלא יבטיח לכם תהליך קצר יותר ויעיל יותר: עדכנו את מנהלי ההשמה המטפלים בכם בהתפתחויות. זימנו אתכם לראיון? יופי! עדכנו מתי הראיון וקבלו מחברת ההשמה עצות כיצד להציג עצמכם בראיון העבודה. התראיינתם ותשמחו לקבל פידבק? מצוין, בקשו, וחברת ההשמה תנסה לברר עבורכם. אולי אתם מרגישים שהחיפוש תקוע וכלום לא מתקדם? הרימו טלפון ובקשו להישלח למשרות נוספות. החלטתם לשנות כיוון ולחפש רק תפקידי ניהול? בסדר, אבל, אל תשכחו לעדכן גם את חברת ההשמה שלכם.
 11. ולסיום, עדכנו את חברת ההשמה בסיום החיפוש בכדי שלא ימשיכו לשלוח את קורות החיים שלכם למשרות אם אין צורך בכך.

 

גם לקראת סיום התהליך יש לא מעט התלבטויות: קיבלתם שתי הצעות עבודה וקשה לכם להחליט מי המתאימה ביותר? למה שלא תתייעצו? ככל שתשתפו יותר, כך תוכלו להיעזר יותר בחברת ההשמה שלכם.

חברת השמה יכולה להיות שותפה צמודה בתהליך החיפוש. שיתוף פעולה, שקיפות, שיתוף במידע ועדכונים שוטפים, כל אלה יהפכו את תהליך חיפוש העבודה שלכם והפנייה אל חברות הייטק לקלים, יעילים וקצרים יותר.  

 

טיפים ומאמרים נוספים שתרצו לקרוא:

   למה לא כדאי להתפזר בחיפוש עבודה   
 
 
 
 
 
קו''ח לכאן