נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

ככה לא כותבים קורות חיים! מאילו טעויות להימנע?

כולם כבר מבינים שקורות החיים הם כרטיס הביקור של סך הקריירה שלנו. כולם גם מודעים לכך שקורות החיים הם האמצעי להשגת ראיונות עבודה.

כשקורות החיים שלנו כתובים נכון, הם יכולים בקלות לגרום למעסיק להבין שאנחנו האדם המתאים למשרה. כשקורות החיים שלנו כתובים לא טוב, גם העובד המקצועי ביותר יתקשה להשיג עבודה.

דמיינו לעצמכם ספר מדהים בעל עלילה יוצאת דופן, כזו שעשויה לגרום לכם להפסיד שעות שינה רק בכדי לדעת מה קורה בפרק הבא. דמינו לעצמכם שלאותו הספר יש כריכה מהוהה, גרפיקה דלה בשחור-לבן ושם שאיננו מסגיר שום דבר ממה שמתחולל בתוכו.

האם תרצו לקרוא את הספר הזה? לא בטוח...

יתכן שכן, אם במקרה מישהו המליץ לכם עליו, אבל בטח שלא תבחרו בו בזכות העטיפה.

קורות החיים הם בדיוק זה... העטיפה שלכם. עטיפת הקריירה שלכם.

אז ממה להישמר ואיזה טעויות אתם בשום פנים ואופן לא רוצים לעשות בקורות החיים שלכם?

קראו 8 טיפים לכתיבת קורות חיים מוצלחים!

טעויות כתיב וניקוד

זה נשמע טריביאלי, אבל רק מי שקורא כמויות גדולות של קורות חיים מבין עד כמה הנקודה הזו חשובה ועד כמה רבים נופלים בה. אם לשון ודקדוק מעולם לא היו התחום החזק שלכם, פנו לסיוע מקצועי. אם אתם מסוגלים לעשות זאת לבד, בדקו את קורות החיים שלכם מספר פעמים לפני שתתחילו לשלוח אותם וודאו שהניסוחים נכונים וברורים, שהניקוד נמצא במקום הנכון ושאין שום טעות כתיב, אפילו לא כזו שהשתרבבה בטעות...

תחשבו כמו המעסיק הבא שלכם

כאשר אתם ניגשים לכתיבת קורות החיים, נסו לחשוב כמו מעסיק. אם אתם הייתם רוצים לפרסם מודעת דרושים עובדים, מה הייתם מצפים לקבל? הייתם רוצים לקבל קורות חיים קריאים, מתומצתים ומסודרים, עם תחביר נכון וכרונולוגיה מסודרת. מעסיק עשוי לפתוח מעל 100 קורות חיים ביום, ואם המסמך שלכם לא קריא, קחו בחשבון שהוא עשוי לסגור אותו לאחר כמה שניות ולעבור למסמך הבא, וכך פספסתם עוד הזדמנות לעבודה.

קורות החיים קצרים מידי או ארוכים מידי

אורך קורות החיים חייב לשקף נכון את הוותק והניסיון. אל תכתבו את מגילת אסתר גרסא 2.0 ומצד שני גם אל תסתפקו בכתיבה דלה כמו במברק קצר. מצאו את שביל הזהב שלכם שיתאים לרמת הניסיון וההשכלה שיש לכם.

עיצוב מגושם ולא נעים

על טעם וריח אין להתווכח, אבל כשאתם בונים את קורות החיים שלכם, התאימו אותם לאלה שאמורים לקרוא אותם. אלה שקוראים כמה עשרות של קורות חיים ביום... אל תבחרו בפונט מיוחד מידי או בשילוב של יותר מידי פונטים שונים בו זמנית. אל תגזימו במגוון הצבעים, וגם לא באותיות בגדלים שונים. בחרו עיצוב פשוט ונעים לעין ודאגו גם למרווחים שיקלו את הקריאה.

קורות חיים הפוכים מבחינה כרונולוגית

את קורות החיים כותבים תמיד מנקודת הזמן העכשווית לכיוון העבר. משמע, קודם מפרטים ניסיון מקצועי אחרון ורק אח"כ ממשיכים אחורה לתפקידים קודמים. קודם תואר שני ומתחתיו תואר ראשון. במילים אחרות - קורות חיים כותבים מהחשוב לחשוב פחות.

מידע מיותר

תחביבים שכיחים כמו קריאת ספרים, ציון שמות בתי ספר יסודיים ותיכונים כשיש השכלה גבוהה יותר, פירוט שמות כל הילדים ועוד כהנה וכהנה פרטי מידע מיותר כדאי להזדרז ולמחוק מקורות החיים שלכם.

שימוש במשפטים מורכבים ומילים מפוצצות

שימרו על פשטות. אל תכתבו משפטים מורכבים, מסובכים וארוכים מידי, אל תשתמשו במילים שאף אחד לא מכיר או בשפה גבוהה מידי לא בעברית וגם לא באנגלית.

צירוף תמונה לקורות החיים

 קורות החיים שלכם אמורים להצליח להשיג לכם זימון לראיון אך ורק על בסיס התוכן שלהם שהוא בעצם הרקע המקצועי שלכם, הכישורים וההשכלה. צירוף של תמונה מעביר את המסר שאתם מנסים להשיג זימון לראיון על בסיס אחר... על בסיס המראה שלכם.

השקיעו זמן בכתיבת קורות החיים שלכם. בחרו היטב מה להכניס לקורות החיים ומה להשאיר מחוץ להם. הבחינו בין עיקר לטפל והבינו דבר חשוב אחד - לכתוב קורות חיים זה לא מדע מדויק! שלא כמו במתמטיקה אין ערכים מוחלטים ואין נוסחה נכונה אחת, אבל יש נוסחה שהכי מתאימה ספציפית לכם. מצאו אותה ותגלו שהרבה יותר דלתות מתחילות להיפתח.

 

נושאים מעניינים נוספים באתר:  מחפשים עבודה? בדקו את המשרות שלנו                                                            

 


 

טיפים ומאמרים נוספים שתרצו לקרוא:

חיפוש עבודה בדיסקרטיות   למה לא כדאי להתפזר בחיפוש עבודה   
 
 
 
 
 
קו''ח לכאן