נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

תועמלן רפואי - לא מה שחשבתם

 

תעשיית הפארמה צומחת בלי הפסקה, חברות משחררות לאוויר העולם תרופות חדשות וטכנולוגיות ביו רפואיות מתקדמות ואת הכותרות בעיתונים תופסים מחקרים מדעיים שמוכיחים יעילות של תרופה כזו או אחרת.
אומנם מאחורי ייצור תרופה עומד מערך מורכב ומסועף של בעלי תפקידים רבים, אך מי שמשווקים את התרופה ומציגים אותה בפועל בפני הרופאים והרוקחים הם התועמלנים הרפואיים.
עבורכם, סטודנטים או בוגרי מקצועות פרא רפואיים, מדובר באפיק מקצועי שווה במיוחד.

מה עושים תועמלנים רפואיים?

תועמלנים אלה הם למעשה אנשי שיווק בעלי רקע נדרש בפארמה, בין אם אחיות או רוקחים שעשו הסבה לתועמלנות אך גם מי שלמדו רפואה אלטרנטיבית, ביולוגיה, כימיה, תזונה, שיננות ואפילו טכנאות רנטגן, יוכלו להתאים לדרישות התעסוקתיות של תעמולה רפואית. 


מדוע כדאי לכם להשתלב כתועמלנים? ראשית, יוקרה, מעמד, מוניטין. זרוע התועמלנות של החברה היא בעלת השפעה מכרעת על קליטתה של תרופה חדשה בשוק.
היות ותועמלנים הם נציגי ההסברה העיקריים של חברת התרופות, הרי שהדרך בה הם יציגו וישווקו את התרופות לרופאים, צוותים רפואיים, אחיות ורוקחים חשובה מאוד לתדמית וליוקרה של המוצר. 


מקצוע זה יאפשר לכם להשפיע על שוק התרופות!
כמו כן, מדובר בג'וב מאוד דינאמי, שמחייב יחסי אנוש טובים, זה מקצוע שיוציא אתכם מחלל סגור ויאפשר לכם להכיר משפיענים רבים, לרקום קשרים חשובים עם אנשים בעולם הרפואה.
זכרו שתועמלנים הם אנשי הקשר שמתווכים בין חברת התרופות למי שישווקו ויקדמו וימכרו את התרופות בפועל. אומנם התפקיד נשמע כתפקיד שיווקי נטו, אך ללא הרקע האקדמי והמקצועי לא ניתן להתקבל לעבודה בתעמולה או להצליח בתחום. 


כדי לקדם תרופה או אפילו מוצר או שירות בעל אוריינטציה רפואית, יש להבין את המנגנון שעומד מאחורי המוצר או התרופה. בין אם זה ההרכב הכימי של התרופה, דרכי השימוש בה, תופעות לוואי אפשריות ועוד. על התועמלנים להכיר מקרוב את השפה המדעית והרפואית ולדעת גם כיצד לענות לשאלות מקצועיות שיגיעו ממקורות מוסמכים.
בשורה התחתונה, כתועמלנים, אתם אלה שלמעשה תסבירו לאנשי המקצוע אודות התרופה – כך שהקשר שלכם לרקע המדעי והרפואי נשמר ואף מועצם, כיוון שאנשי המקצוע יסמכו עליכם ויתייחסו אליכם כאל מקור המידע שלהם בנוגע לאותה תרופה או שיטה ומוצר רפואי.

 

אגב, במסגרת עבודה בתועמלנות, תוכלו להרחיב את מאגר הידע שלכם באופן דרמטי. כל חברת פארמה או ביו מדיקל מכשירה את התועמלנים שלה בדרך שונה, הדרכות, סדנאות מקצועיות.
המשותף לכל ההכשרות הוא הידע המקצועי העשיר שעליכם להכיל כדי לשגרר ולדברר את התרופה או המוצר בדרך הטובה והיעילה ביותר. בקיצור, חברות הפארמה סומכות עליכם!  

מדוע כדאי לבוגרי מקצועות פרא רפואיים להשתלב בתפקידי תעמולה רפואית?

כפי שנכתב קודם, יש לעבודה בתועמלות שלל יתרונות בולטים.

דינאמיות בשטח -סגנון העבודה הוא דינאמי ומגוון עד מאוד. בניגוד לישיבה ממושכת ומונוטונית במעבדה או בקופת חולים, כשכל יום דומה מאוד לאחר, הרי שתפקידי התעמולה הם תפקידי שטח, שכוללים נסיעות ברחבי הארץ(או לפחות באזור עליו אתם אחראים) והכרות עם גורמים רבים מכל קשת הקהל הרפואי – רוקחים, אחיות, רופאים, מומחים ובכירים. 

התפקיד מחייב אתכם בתור תועמלנים לשמור על קשר קבוע ומתמשך עם נציגי השירותים הרפואיים, להפקיד בידיהם דוגמיות, עלוני מידע, מצגות ולהיות זמינים לכל שאלה. לכן, ניתן להגיד שתועמלנות הוא גם תפקיד מאוד מאתגר המחובר בדרך עקיפה לתוכן הרפואי שלמדתם במהלך התואר. 

ניהול עצמי - מי שאוהב עבודה עצמאית ימצא בתעמולה רפואית את מבוקשו. התועמלנים מנהלים את עצמם בשטח מבחינת לוחות זמנים, מסלול, קביעת פגישות והגעה ליעדים. 

השקעה לעתיד - אם תבדקו את מודעות הדרושים בתועמלנות, תבחינו בכך שמדובר בתפקיד המשלב מגוון יכולות אישיות – ייצוגיות, יכולת להדריך, העברת מסרים, מכירתיות, שיווק ולכן קל מאוד לרכוש במסגרת התפקיד מגוון כישורים שיוכלו לסייע לכם בעתיד גם בתחומים שונים ובעבודות אחרות.
 
מבחינת תכנון קריירה, תועמלנות רפואית יכולה לקחת אתכם רחוק. ניתן להתחיל כתועמלנית ולאחר מספר שנות ניסיון, להתקדם לתפקידים של ראשי צוותים שאחראים למעשה על התועמלנים בשטח ולאחר מספר שנים בתפקיד זה, ניתן להתקדם למומחי מוצר, מנהלי מוצר המובילים השקות מוצר, אחראים על אסטרטגיית שיווק ופיתוח עסקי ומשם ניתן לסלול את הדרך לקריירת ניהול בתעשיית הפארמה. 

קריירה מצליחה בפארמה מתחילה בתעמולה

לתפקידי תועמלנות שכר ותנאי העסקה טובים ואפילו בוגרי מקצועות פרא רפואיים ללא ניסיון יוכלו להתקבל לתפקיד לאחר שעברו ראיון אישי ומבחני מיון התואמים לדרישות התפקיד. השכר מורכב לרוב משכר בסיס ובונוסים ועמלות שונות לפי יעדים שהוגדרו מראש (משתנה מחברה לחברה). על פי הטבלה הבאה, תוכלו לראות מה הם אפיקי הקידום הפוטנציאליים לאנשי תעמולה רפואית ואת דרגות השכר השונות במסגרת התפקידים הפוטנציאליים, בהתאם לשנות הניסיון בתחום. כמו כן, חשוב לציין שחברות הפארמה והביוטכנולוגיה שמעסיקות תועמלנים מעניקות להם רכב צמוד וטלפון כי אלה מהווים כלי עבודה חיוניים להצלחתם בתפקיד.

 

תפקיד\שנות ניסיון 0-3 3-5 5-10 ניהול
תועמלן 6-8 9-11 12-16  
איש מכירות מכשור רפואי 8-10 11-14 16.5  
ר"צ תעמולה 12-14 14-16 16-20  
מנהל מוצר פארמה 12-14 16-18 20-25 20
מנהל מכירות מכשור רפואי 14-16 16.5-18 22.5 25
מנהל שיווק 16 21.5 27.5 25
מנהל יחידה עיסקית 20-25 27.5 32.5 29.5
איש/מנהל פיתוח עיסקי 15 17.5 20-25 31.5

 

משרות ותפקידי תועמלנות אחרונים של נישה, השמה בהייטק:לצפייה במשרות תעמולה לחצו כאן

לצפייה במשרות ע:פ חברות הייטק

 

 


 

טיפים ומאמרים נוספים שתרצו לקרוא:

חיפוש עבודה בדיסקרטיות   למה לא כדאי להתפזר בחיפוש עבודה   
 
 
 
 
 
קו''ח לכאן