נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

מנכ"לית נישה, פול צוקר בראיון לאתר מאקו על גיוס והשמה מרחוק

גם המועמדים לעבודה צריכים להתאים עצמם למצב החדש הן מבחינה טכנית והן מבחינה רגשית. לדברי פול צוקר, מנכ"לית חברת ההשמה נישה מקבוצת דנאל, עידן הקורונה מביא עמו בשורות חדשות בתחום גיוס העובדים. הבשורה הטובה היא שכשזקוקים לפונקציה חדשה בארגון בעידן המודרני, על אף היותו גם עידן "קורוני", ניתן לעשות זאת בדרך אלטרנטיבית, מתקדמת, מודרנית. ראיון "אונליין" מהבית הופך להיות אלטרנטיבה יותר ויותר רווחת, בטוחה, ונוחה הן למראיין והן למרואיין. היא פותרת את בעיית הזמן, המקום ושמירת המרחק הפיזית כנדרש היום. יחד עם זאת, על המרואיינים לשים לב שהם נשארים ממלכתיים כמה שיותר, למרות התחושה הביתית.

 

טיפים לראיון מקצועי ונינוח

  1. סביבה נקייה מרעשים: המרחב הסביבתי בו אתם מקיימים את הראיון הוא ה"תפאורה" שלכם. כדאי לדאוג מבעוד מועד לנקות את כל רעשי הרקע הקיימים או כאלו שעלולים לצוץ באמצע הראיון, כמו ילדים, טלפונים, מכשירי חשמל רועשים וכל גורם מרעיש אחר.
  2. אל תשאירו את הטכנולוגיה לרגע האחרון: בדקו מראש את האפליקציה או היישום שבאמצעותם הראיון ייערך. דאגו שאיכות השמע והצפייה ברמה טובה, ותכינו את הכול מספיק זמן לפני הראיון. במידה ואתם משתמשים באפליקציית וידאו מותאמת, למדו עליה וודאו שאתם מכירים את כל הפונקציות שבה. כך למשל, באפליקציית ZOOM מתאפשר לכם לבחור רקע במקום הקיר של החדר שלכם בבית.
  3. עשו הכנה וסימולציה: כבכל ראיון, התכוננו לשאלות אפשריות ותרגלו מול המראה. לא משנה באיזה דרג אתם, סימולציה מכשירה אתכם למצב האמיתי. העובדה שהראיון מתקיים בוידאו, לא תהפוך אותו לפשוט או נוח יותר. הגיעו מוכנים. תוכלו להתחיל בסמול טוק קצר על המצב במדינה, רק זכרו לעצור בזמן. אתם המרואיינים לא המראיינים.
  4. התלבשו בהתאם: אמנם אתם בבית שלכם, אבל מחויבותכם להיראות בדיוק כפי שהייתם נראים אם הייתם מגיעים לראיון פרונטלי - כולל בגדים מגוהצים, איפור אם אתם חשים צורך, שיער מסודר ואפילו ריח. כל אלה יתרמו לתחושה קרובה ככל הניתן של ראיון אמיתי.
  5. בשיחות וידאו הקשב מוגבל: בראיון וידאו הקשב של המראיין יהיה מוגבל, ולכן התשובות שלכם צריכות להיות ממוקדות וקוהרנטיות. כדי לשמור על ריכוז המראיין ולהעביר את המסר בצורה הטובה ביותר מעבר למילים - שמרו על טון דיבור, קשר עין, יציבה בטוחה וכמובן התנסחו בבהירות.
  6. סיימו את הראיון בצורה נכונה: השאירו טעם של עוד. חייכו, נסו להעביר אנרגיה נעימה, חיובית, כזו שמי שמולכם ירצה לראות אתכם שוב. זכרו לשאול מה כולל המשך התהליך ומה אתם צריכים לעשות על מנת לקדם זאת. הודו למראיין על המאמץ לפגוש אתכם על אף המגבלות - זה נראה שהיה לו חשוב לקיים את הראיון למרות האילוצים בתוך כל הטירוף ומיליון המשימות בימים אלה.


למאמר המלא באתר מאקו>


conference-4087444-640

מחפשים עבודה? בדקו את לוחות המשרות שלנו:

 
 
 
 
 
קו''ח לכאן