נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

חברות השמה וההבדל בינן ובין חברות כח אדם

חברות השמה מהוות כלי הכרחי עבור מחפשי עבודה, כמו גם עבור חברות הייטק וחברות מתחומים שונים אחרים המעוניינות לגייס עובדים מתאימים במהירות וביעילות.

אז מהן חברות השמה?

חברות השמה הינן הגורם המתווך בין מחפש העבודה למקום העבודה המתאים ביותר עבורו, ובמקביל אחראיות למצוא את העובדים המתאימים ביותר עבור החברות איתן הן עובדות.

תחום ההתמחות של חברות השמה בהייטק הוא בעיקרו בתעשיית ההייטק או הביוטק. ישנן חברות השמה המתמחות בתחומים ספציפיים (שוק ההון, עורכי דין, או שיווק) אך חברות ההשמה הגדולות מכסות כמה תחומים.

חברות השמה יכולות לחסוך למעסיק לא מעט משאבים - במקום שחברה תשקיע משאבים רבים באיתור מועמדים וזמן רב במיון שלל קו"ח הנשלחים אליה - חברת ההשמה היא זו שתאתר, תמיין ותעביר לבחינה את העובדים המתאימים ביותר.

כיום, בעזרת מגוון כלים, חברות השמה מחזיקות ברשותן מאגר גדול מאוד של מועמדים במגוון תפקידים והתמחויות, חברות ההשמה מגיעות אל המועמדים בשלל דרכים: פרסום באתרי הדרושים ובאתר החברה, פעילות ברשתות חברתיות כגון לינקדין, פייסבוק וכו', נוכחות בכנסים מקצועיים, קשרים עם האקדמיה ועוד ועוד...

חברות ההשמה אינן גובות תשלום מהמועמדים (על פי חוק) והשימוש בהן מנק' מבטו של המועמד הוא יעיל ביותר כיוון שכך הוא יכול להיחשף למאגר רחב של משרות בגוון חברות: מארגונים גדולים ובינלאומיים ועד לסטארטאפים שזה עתה קמו.

מהו התהליך אותו עובר מועמד לעבודה?

קורות החיים נשלחים אל חברת השמה במידה והמועמד נמצא מתאים הוא מוזמן לראיון אישי עם יועץ מומחה בחברת ההשמה. לאחר מכן היועץ מעביר את קורות החיים של המועמד אל המעסיק, בצירוף הערות אישיות והערכה מקצועית. לאור הערכת יועץ ההשמה, המעסיק יחליט אם לזמן את המועמד לראיון אישי.

במסגרת שיתוף הפעולה של המועמד עם חברת ההשמה הוא מזומן לרוב לראיון היכרות דרכו יכולה מנהלת ההשמה להכיר טוב יותר את המועמד מעבר לנתונים "היבשים" בקורות החיים. כמו כן, המועמד מקבל ליווי וייעוץ בכל הנוגע לתהליך חיפוש העבודה: כתיבת קורות החיים וכן התנהלות בראיון עבודה וכן מידע פרטני יותר על חברות ותפקידים פתוחים.

לחברות השמה יש ניסיון רב בהערכת קורות חיים ובהתאמתם אל המקצוע המבוקש. הן לרוב משמשות גם כגורם מייעץ לשני הצדדים: לחברה ולמועמד. חברת ההשמה יכולה לתת פידבק למועמד באשר לראיונות עבודה שקיים בחברה, עצות בנוגע לבחירת מקום העבודה ועד לסגירת חוזה. מבחינת החברות, גם כאן יכולה חברת ההשמה לתת מידע חשוב לגבי המועמד ולסייע בכל תהליך המשא ומתן.

תחומי התמחות נוספים של חברות השמה כוללים, בין השאר, השמה בתחום הפיננסים למשל של רואי חשבון, השמה בשוק ההון של אנליסטים, מנהלי השקעות, יועצים פנסיונים, סוחרים ודילרים), השמת בכירים (מדרג סמנכ"ל) והשמה גלובלית (השמת אנשי מקצוע ובכירים בנציגויות של חברות ישראליות בחו"ל).

מהו ההבדל בין חברות השמה לחברות כח אדם?

רבים נוטים לחשוב שחברות השמה וחברות כח אדם הן זהות. אולם, בניגוד לחברות כח אדם שמשלמות לעובד את משכורתו ודואגות לתנאים הסוציאליים שלו, חברות השמה אחראיות רק לקשר בין העובד למעסיק. הן מקבלות את התשלום שלהן מהמעסיק, אבל העובד נחשב לעובד החברה מהרגע הראשון. ההנחה הרווחת היא שמוטב לאדם להיות מועסק ישירות על ידי החברה בה הוא עובד, מאשר להיות מועסק על ידי חברת כח האדם. מי שמצא עבודה דרך חברת השמה אינו מחויב אליה, אלא רק אל החברה המעסיקה אותו.

בכל תהליך חיפוש עבודה מומלץ מאוד להסתייע בחברות השמה - הנה כמה טיפים לצורת עבודה נכונה מול חברת השמה.

'קבוצת נישה' היא חברת ההשמה האיכותית ביותר בישראל הכוללת מעל ל 100 מקצועני השמה במגוון תחומים: הייטק, ביוטק, קלינטק, שוק ההון, פיננסים, קמעונאות ומוצרי צריכה וגלובל.

ליצירת קשר ושליחת קו"ח: info@nisha.co.il

 

לצפייה במשרות דרושים הייטק:


 

טיפים ומאמרים נוספים שתרצו לקרוא:

חיפוש עבודה בדיסקרטיות   למה לא כדאי להתפזר בחיפוש עבודה   
 
 
 
 
 
קו''ח לכאן