נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

5 נקודות שאתם חייבים לשקול לפני שאתם אומרים "לא" לחברת השמה

ככל שיש יותר שנות ניסיון (ולא, לא הכוונה דווקא לשנות ניסיון של עבודה, אלא פשוט לניסיון חיים), כך מודעים טוב יותר לעובדה הבסיסית שהכי קל זה להגיד "לא". זה חוסך זמן, זה חוסך התלבטויות מיותרות, זה פשוט הרבה יותר... פשוט.

 

אבל ה"לא" הזה עלול גם לעצור הזדמנויות ואפילו עוד לפני שהבנתם שאכן מדובר בכאלה, וה"לא" הזה עלול לגרום לכם להמשיך ולהישאר באזור הנוחות, אומנם, אבל גם בזה שלא קורה בו שום דבר מלהיב או שונה או חדש.

 

לעיתים דווקא מי שפחות מכיר אתכם יכול לראות אתכם באור חדש, יצירתי יותר. אור הרבה פחות מוטה מאיך שאתם רואים את עצמכם.

 

זו בדיוק הסיבה שכמחפשי עבודה הנמצאים בסיומו של שלב בחיים ולקראת שלב אחר, כדאי שתהיו פתוחים כמה שיותר לכיוונים חדשים, וגמישים כמה שיותר בכדי שבסופו של דבר לכשתבצעו את ההחלטה הסופית, תהיו בטוחים שזו אכן ההחלטה הנכונה ביותר.

 

כל הנושא הזה חשוב במיוחד כשאתם נעזרים בחברת השמה לצורך חיפוש עבודה. חברת ההשמה עשויה להציע לכם מגוון משרות- חלקן לא בהכרח כאלה שאתם הייתם בוחרים עבור עצמכם. אבל לפני שתמהרו לענות ב"לא" הכה מתבקש, עצרו לרגע וחישבו היטב. שיקלו את כל המידע שכבר קיבלתם ובדקו האם לא כדאי לפחות לנסות ולבדוק על מה מדובר?

 

ברור שלכל מחפש עבודה יש העדפות חיפוש, אבל לפני שתגידו "לא" להפניה למשרה, 

שיקלו את חמשת הנקודות הבאות:

1. מהו המוניטין של החברה אליה רוצים להפנותכם?

נכון, התפקיד שהציעו לכם אולי לא הכי מלהיב שבעולם, אבל אולי מדובר בחברה מעולה ששווה אם תהיה לכם שם דריסת רגל? לפני שתגידו "לא" נסו לברר פרטים נוספים. במה החברה מתמחה, איזה מוצרים היא מפתחת, האם זהו סטארט אפ בתחום חם? האם זו חברה שכותבים עליה כל שני וחמישי במדורי הכלכלה? האם זו חברה שיש לה פוטנציאל עתידי מצוין? אם המשרה המדוברת איננה משרת חלומותיכם, אבל החברה מעניינת- אולי שווה למרות זאת לגשת לראיון העבודה?

 

2. מהו התפקיד המוצע?

מסתבר שלא הכול מושלם בחיים אז גם אם הציעו לכם תפקיד בחברה שאתם לא נופלים מהכסא בהתלהבות כשאתם שומעים את שמה, לפני שתגידו "לא", תנו צ'אנס ולפחות בדקו באיזה תפקיד מדובר. אז נכון, יכול להיות שמדובר בחברה גדולה ואתם מתים על סטארט אפים. יכול להיות שמדובר בחברת סטארט אפ ואתם מחפשים מקום יציב שתוכלו לעבוד בו עד הפנסיה. אז מה?  אולי דווקא, כשתקבלו קצת יותר פרטים, תגלו שמדובר בתפקיד בו תוכלו ללמוד משהו חדש שתמיד רציתם ללמוד? אולי בתפקיד הזה תיחשפו לנושאים ולאחריות שבהם עדיין אין לכם ניסיון? אולי זהו תפקיד ניהולי והם מוכנים לראיין אתכם למרות שאין לכם ניסיון כזה?

 

3. כמה זמן אתם כבר מחפשים עבודה?

אם אתם מחפשים עבודה כבר תקופה ארוכה, ובמיוחד אם אינכם עובדים כרגע, מומלץ  לא להיות בררנים מידי ופשוט להתנסות וללכת לראיונות. מאוד לא כדאי להיות סלקטיבי מידי ולהסתכן בתקופה ארוכה מחוץ לשוק העבודה. ככל שתהיו זמן רב יותר בסטאטוס "מובטל/ת" כך תגרמו למעסיקים לתהות מדוע. אז... לפני שתגידו "לא" לחברת ההשמה- גשו לראיון, השחיזו את כישוריכם כמתראיינים, היחשפו להצעות עבודה ולתפקידים ודחו אותם רק אם אתם באמת בטוחים שזה בשום פנים ואופן לא מתאים.

 

4. איכות חיים? כן בבית ספרינו!

לפעמים לחיפוש העבודה נכנסים שיקולים שבכלל אינם מקצועיים. לפעמים אנחנו מחפשים עבודה בגלל שהתפקיד הנוכחי פשוט שואב מאיתנו הרבה יותר אנרגיות מהמתוכנן. לפעמים אנחנו עובדים בשעות מטורפות, לפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו לא רק עובדים קשה, אלא גם מבזבזים שעות על עמידה בפקקים. בקיצור, לפעמים אנחנו מחפשים עבודה לא רק בכדי להחליף תפקיד, אלא גם במטרה לשפר את איכות החיים. אז גם אם על פניו התפקיד שחברת ההשמה הציעה לכם הוא לא ממש מלהיב, לפני שתענו "לא!", בדקו היטב: היכן ממוקמת המשרה? מהן שעות העבודה הנהוגות בארגון? האם יש שם גמישות בנוגע לעבודה מהבית? כשנסיעות ההלוך ושוב לעבודה מתקצרות באופן קיצוני ושעות הפנאי מתארכות וכשאתם עובדים בשעות נוחות יותר, אתם חוסכים זמן וזמן שווה כסף, בריאות, פנאי ואפשרות להשקיע גם בחיים האישיים. בטוחים עדיין שאתם רוצים לענות "לא!" למשרה?

 

5. שכר ותנאים

כבר מזמן שרו שכסף מסובב את העולם.... אז נכון, אנחנו עובדים למען מימוש עצמי ותחושת סיפוק וכו', וכו'... אבל לא רק. רובינו עובדים פשוט בגלל שאנחנו זקוקים להכנסה, כי לצערנו לא זכינו בטוטו ואין לנו דוד עשיר. כשחברת השמה מציעה לכם משרה לא תמיד תוכלו לדעת מראש מהו השכר המוצע לה, מצד שני אם תגידו ישר "תודה, אבל לא!" ברור שלעולם לא תדעו מה פספסתם. יכול מאוד להיות שאתם מפספסים הצעת עבודה שתשדרג לכם את השכר, את ימי החופש ובכלל את כל התנאים שמסביב, אבל לא תדעו כל עוד לא תנסו ותתראיינו...

רוצים לדעת כמה אתם יכולים להרוויח במשרה הבאה שלכם? כנסו לעמוד טבלאות סקר השכר של נישה.

 

אחד מהקשיים שחווים היום מחפשי עבודה רבים הוא מיעוט בהצעות עבודה, אז כשכבר נקרית הצעה כזו בדרככם, שיקלו היטב לפני שאתם דוחים אותה. תמיד כדאי ללכת לראיון: במקרה הגרוע תחליטו שזה לא מתאים. במקרה הטוב- תופתעו ותמצאו עבודה חדשה! לא כדאי לפחות לנסות?

מחפשים עבודה? בדקו את לוחות המשרות שלנו:

 


 

טיפים ומאמרים נוספים שתרצו לקרוא:

חיפוש עבודה בדיסקרטיות   למה לא כדאי להתפזר בחיפוש עבודה   

 

 

 
 
 
 
 
קו''ח לכאן