נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

מקצועות ההנדסה המבוקשים של ימינו

 

כאשר אתם בוחרים היום בקריירה, קשה לדעת אם המסלול שבחרתם ימשיך לצמוח, ייתקע במקום או אפילו יתייתר לחלוטין. ברור שהמגמה בשנים האחרונות נעה לכיוונים החדשניים שבעולם ההיי-טק לצד טכנולוגיית המידע והאוטומציה, ונראה שזה יישאר כך גם בעתיד הנראה לעין. אבל גם תחומים אחרים מלבד היי-טק כמו הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות או ביוטכנולוגיה, הם תחומי עבודה מבוקשים מאוד. המשמעות היא שבחירה באחד ממסלולים אלה מבטיחה לכם קריירה ארוכת טווח ומעניינת. הנה כמה ממקצועות ההנדסה המבוקשים ביותר במחוזותינו בימים אלו, שכדאי להכיר -

 

הנדסה אזרחית:

הנדסה אזרחית הייתה לתחום עבודה מבוקש במיוחד בשנים 2018 ו-2019. מהנדסים אזרחיים בונים את התשתית שהעולם כולו תלוי בה. בהנדסה אזרחית יש תחומים שונים, המקשים על אפשרויות של התהוות שוק רווי, ולכן זהו תחום נהדר לניהול קריירה משגשגת. תחומי ההנדסה האזרחית כוללים, בין השאר הנדסת מבנים, הנדסת הסביבה וכן הנדסת כבישים ותחבורה.


הנדסת ביוטכנולוגיה:

הנדסת ביוטכנולוגיה היא תחום מתפתח בענף ההנדסה, והיא משלבת ידע בהנדסה ובביולוגיה לצרכי מחקר ופיתוח. במילים אחרות, ביוטכנולוגיה משמעותה – ביולוגיה + טכנולוגיה. יש צורך בידע מעמיק בטכנולוגיה ובביולוגיה, כדי ללמוד, לחקור ולפתח נושאים כמו ביו-אורגניזם, מיקרו-אורגניזם, תפקודי התאים החיים ונושאים קשורים אחרים. למעשה הנדסת ביוטכנולוגיה היא שילוב בין הנדסה, כימיה, גנטיקה, ביוכימיה ומיקרוביולוגיה. תחום זה מתפרש על מגוון תחומים, כגון גידול בעלי חיים, חקלאות, ייצור ושימור אנרגיה, בקרת זיהום, מחקר מחלות, שימור אקולוגי, מחקר ופיתוח של תרופות, חיסונים, דשנים וקוטלי חרקים.

 

 

הנדסת תוכנה:

הנדסת תוכנה היא מקצוע רלוונטי שעתיד לחוות עלייה אקספוננציאלית (מעריכית) בשנים הבאות, בזכות הרלוונטיות והצורך במדעי נתונים, בפיתוח תוכנה ובאבטחת סייבר. המגמות מראות כי הזרז לדרישה גבוהה למועסקים בתחום ההנדסה, המוצר, מדעי הנתונים, השיווק והמכירות – נעוץ בטכנולוגיות מתפתחות, כמו בינה מלאכותית, אוטומציה מציאות מדומה ומטבעות וירטואליים, קריפטוגרפיים (cryptocurrency). מכיוון שעם כל שניה שחולפת, יותר ויותר ארגונים מסורתיים בוחרים גם הם לאמץ טכנולוגיות מתקדמות, מצבים אלה יפתחו וכבר פותחים גבולות חדשים למפתחי תוכנה מיומנים שמצוידים במיומנויות הטכניות הנדרשות.

 

הנדסת מכונות:

מהנדסי מכונות מתכננים, מפתחים, בונים ובודקים חיישנים ומכשירים מכניים ותרמיים. לפי מחקר שנערך בארה״ב, ההעסקה של מהנדסי מכונות צפויה לגדול ב-4% עד לשנת 2028. סיכויי התעסוקה עשויים להיות הטובים ביותר עבור אלה מבין מהנדסי המכונות שישכילו להתעדכן בהתפתחויות האחרונות בתחומי הטכנולוגיה. מהנדסי מכונות עובדים בעיקר בשירותי הנדסה, מחקר, פיתוח וייצור. קריירה זו אמורה לספק אפשרויות תעסוקה מתונות בעתיד הנראה לעין.

 

מהנדס אלקטרוניקה:

ענף האלקטרוניקה והחשמל מהווה שוק מכירות גדול ואטרקטיבי. במדינות רבות חקיקה חדשה שואפת ליתר יעילות בניצול האנרגיה, חקיקה זו הובילה את הצמיחה במוצרי האלקטרוניקה בענפי הרכב, הבניין והתאורה. הייצור התעשייתי הופך ל׳חכם׳ ולאוטומטי יותר. בנוסף, האינטרנט של הדברים (IoT) משנה היום את כללי המשחק. הוא משפיע על כל מיני יישומים ומכשירים טכנולוגיים, החל מכלי רכב ועד לאלקטרוניקה צרכנית. תהיה לכך השפעה מהותית על חייהם ועבודתם של בני אדם בטווח הארוך.

 

מחפשים עבודה? בדקו את לוחות המשרות שלנו:

 
 
 
 
 
קו''ח לכאן