נישה – השמה איכותית בתחומי הייטק, ביומד ופיננסים
 
 
המלץ לחבר:

אחרי עשור מאתגר בתחום הביומד מסתמנת מגמת צמיחה שתמשיך גם לשנת 2015

 

לאחר שנים ארוכות של קפאון מסויים בתחום הביומד, בשנתיים האחרונות נרשמה צמיחה יפה, בעיקר בהיקפי הגיוסים לחברות בתחומי האסתטיקה הרפואית, האנדוסקופיה והגסטרו - עליות של מעל 10% ברבעון הראשון של 2014, כאשר זו למעשה מסמנת רק חלק ממגמת לבלוב כוללת בתחום בשנים הקרובות.

 

בתחומי המכשור רפואי והביוטכנולוגיה היו מספר אקזיטים ישראליים והנפקת בחו"ל שתרמו לעלייה בגיוסי ההון: שלוש חברות ביומד ישראליות - קיריקס, מדג'ניקס ואינספייר MD ביצעו הנפקות וגייסו יחד 126.8 מיליון דולר, בנוסף לאלקוברה שיצאה להנפקה וגייסה 25 מיליון דולר. אין ספק שב- 2013 שוק הביומד הישראלי חווה את אחת מתקופותיו החזקות. אחרי עשור קשה בתחום הביוטכנולוגיה, אנחנו יכולים לצפות בתחילתו של לבלוב. בשטח יש עליה ביכולת לגייס כספים בתחום הביומד, בין אם מדובר בגיוס כספים באמצעות קרנות בינ"ל, חברות רב לאומיות, או השקעות באמצעות אנג'לים. 

 

גיוס המשרות בתחום הביומד מעולם לא היה קל, אם בשל מורכבות התפקידים מבחינה אישיותית ומקצועית ואם בשל ייחודיות של כל תחום ותחום, להבדיל מתחומים אחרים. היום, אחרי עשור קשה, הכולל תעשייה המתקדמת בצמיחה איטית והמגייסת באופן מדויק ובמשורה את האנשים הטובים ביותר מהתעשייה ומהאקדמיה - אנחנו זוכים לעדנה; החברות בוגרות יותר, מגוונות יותר, היו יותר אקזיטים, היו יותר השקעות והתחזיות לשנים הבאות נראות בהירות הרבה יותר מהשנים שעברו.  
תרומה נוספת לעליה בגיוס לעובדים תרמו החברות הבינלאומיות שרכשו חברות מקומיות ובחרו למנף את הרכישה לבניית מוקד כח מקומי.  בשנתיים האחרונות, תרו שנרכשה ע"י סאן ההודית ואומריקס שנרכשה ע"י ג'ונסון אנד ג'ונסון הגדילו את מצבת כח האדם שלהן בעשרות אחוזים.

 

 

 

כאשר מדובר בעובדים זוטרים ללא ניסיון תעשייתי – החברות מוצאות עצמן דווקא מוצפות במועמדים  שהשתחררו מהאקדמיה. הקושי האמיתי טמון בגיוס מועמדים מנוסים  שם נדרשות חברות ההשמה להפוך כל אבן עד למציאת המועמד שיש לו את הניסיון המדוייק והמתאים. החברות אינן  מוכנות להתגמש על המקצועיות ומוכנות להמתין זמן רב ובתנאי שלבסוף ימצא/תמצא האחד.

 

 

 מגמות ביקוש לעובדים ברבעון הראשון ב2014 בהשוואה ל2013 

בתחום המדיקל הצמיחה וגיוסי עובדים מתבטאת השנה בעיקר בתחום האסטטיקה, תחום הלייזר, ניתוחי עיניים, הסרת שיער והמכשור רפואי להצרת הקפים. קיימת עלייה בגיוסי עובדים בחברות אלה ב-10% לעומת רבעון הקודם של 2013. גם השכר שחברות אלה מציעות גבוה יותר בשיעור ממוצע של 7% לעומת התעשייה הרב תחומית והמדיקל המסורתי. מאחר וחברות רבות בתחום הגיעו לכדי בשלות אנו מוצאים - גידול בשיעור של 12% בדרישה  לאנשי/מנהלי מכירות

 

תחום נוסף בו נרשמה עליה בגיוס כח אדם הוא בחברות אנדוסקופיה וגסטרו – מערכת העיכול. הן בחברות שמפתחות קפסולות לבליעה והן בחברות שמייצרות מכשירים פולשניים זעירים. "מדובר בעליה בגיוסים של כ- 8% .

 

תחום האגרוטכנולוגיה הולך ומתחמם ותעיד על כך העליה של 7% בביקוש לעובדים.  התחזית אומרת שבשנים הקרובות התחום ילך ויתחזק מאוד וזאת בשל השינויים האקלימיים הגלובלים והצורך למציאת פתרונות הזנה לאוכלוסיית העולם ההולכת וגדלה העשורים הקרובים.

 

 

לרשימת התפקידים המלאה -  כנסו לסקר השכר המלא 

 

(נכתב על ידי ליזי שוב לונדון, שותפה ומנהלת תחום הביומד בקבוצת נישה המתמחה בהשמה לתחומי הביומד)


 


 

למשרות חדשות בביומד:
 

משרות קליניקה ורגולציה       משרות מחקר ופיתוח, כימיה וביולוגיה 

משרות בתחום הרוקחות       משרות בתחום הביוטכנולוגיה
 

 

טיפים ומאמרים נוספים שתרצו לקרוא:

   למה לא כדאי להתפזר בחיפוש עבודה   
 
 
 
 
 
קו''ח לכאן